זירה לקרקס עכשווי בקיבוץ עין שמר

קרקס שבזי הוקם ב 2008 כעמותה ללא מטרות רווח.
הקרקס הוקם על ידי רוני כלב וקבוצת תלמידים במטרה לקדם קרקס פיזי עכשווי ואמנים צעירים מהתחום. כיום הקרקס מנוהל ע"י רוני שלו ופועל יחד עם שורה ארוכה של מורים ואמנים מהמובילים בארץ! משך 3 שנים הקרקס נדד באיזור בנימינה – פרדס חנה על מנת למצוא מקום שיוכלו להקים את הקרקס ולהשתקע בו. ב 2010 הקרקס הגיע עם הדום (האוהל הראשון) לקיבוץ עין שמר ושם גדל וצמח למרכז גדול .

כיום הפעילות של הקרקס מבוססת על 3 תחומים עיקריים:

הוראת קרקס ברמה המקצועית והחוגית הטובה ביותר
מרכז ליצירת מופעי קרקס.
חלל להצגת מופעי קרקס.

בית הספר לקרקס:

בשנים בית הספר ללימודי קרקס בקרקס שבזי התפתח מאוד! 2019 נפתח מחדש מסלול הכשרה מקצועי ללימודי קרקס למבוגרים בסטנדרטים בינלאומיים כ 250-300 תלמידים לומדים בקורסים שנתיים ללימודי קרקס אווירי ואקרובלאנס לילדים ומבוגרים בשיתוף רותם – המרכז הקהילתי של מ.א. מנשה. קורסים מקצועיים לתיאטרון פיזי וליצנות. אירוח סדנאות קרקס חד פעמיות לקהל הרחב ולאמני קרקס.
בית הספר לקרקס מגדל בתוכו את אמני העתיד בארץ!

מרכז ליצירת מופעי קרקס:

קרקס שבזי הוא אחד מתוך מספר מקומות בודדים בארץ בהם אמני קרקס יכולים להגיע להתאמן וליצור. בחלל הקרקס ישנם שלושה אהלים כאשר שניים מהם מותאמים לאימוני קרקס אווירי וקרקס פיזי בכלל. האוהל מרכזי הבנוי ומתוכנן כחלל מופעים שיכול לאפשר את הצרכים של מופעי קרקס, ולהכיל מקום ל250 צופים. הקרקס מאפשר חלל אימונים לאמני קרקס מקצועיים.

מרכז מופעי קרקס:

קרקס שבזי פועל בפריפריה ואחת המטרות שלו היא להנגיש את הקרקס ובעיקר את הקרקס העכשווי לקהילה. במסגרת התוכנית השנתית מארח הקרקס מגוון מופעים מסוגים שונים לקהלים שונים: מופעים לכל המשפחה מופעים למבוגרים מופעים לקהילות מיוחדות

מופעים לכל המשפחה:

מידי שנה מתקיימים 4-5 שבתות בקרקס בתמיכת מחלקת התרבות של מועצה איזורית מנשה. כל מופע שונה בסגנונו ובייחודו תוך הקפדה להזמין מטובי מופעי הקרקס בארץ. כאשר אחד מתוך המופעים הינו מופע של אנסמבל הנוער של הקרקס שזוכה לקבל במה ראוייה וקהל.

מופעים למבוגרים:

לאורך כל שנה אנחנו מארחים לפחות 5 מופעי קרקס עכשווי למבוגרים. אנו מאפשרים לקהילה בפריפריה הזדמנות לצרוך תרבות קרקס והזדמנות לצפות במופעים למבוגרים. אחד הקשיים הינו להרגיל את הקהילה שקרקס לא רק מיועד לילדים וכמו שיש מופעי תאטרון, מחול ומוסיקה למבוגרים יש גם מופעי קרקס. דרך חשיפה למופעים באיכות גבוהה נוצר השינוי.

מופעים לקהילות מיוחדות:

אנו מארחים מופעים ותכנים המותאמים לקהילות מיוחדות עם צרכים מיוחדים.